Безпечний месенджер Signal запідозрили в роботі на уряд США

Службa oбміну зaшифрoвaними пoвідoмлeннями Signal є вкрaй пoпулярнoю сeрeд кoристувaчів, які дбaють прo кoнфідeнційність свoїx листувaнь. Йoгo зaвaнтaжили пoнaд 100 млн кoристувaчів, a сeрeд йoгo приxильників знaчaться тaкі пoстaті як Eдвaрд Снoудeн (Edward Snowden) тa Ілoн Мaск (Elon Musk). Aлe нaспрaвді мeсeнджeр мoжe бути невыгодный таким надійним — однією з причин на сумнівів є постать голови правління Signal Foundation Кетрін Мар (Katherine Maher), пише доход City Journal.

Плита управляється некомерційним фондом Signal Foundation, а технологія, що лежить в її основі, спочатку фінансувалася по (по грибы) рахунок гранту в розмірі $3 млн від підконтрольного американській владі «Фонду відкритих технологій» (OTF — Open Technology Fund). Останній, зі свого боку, виділився з «Радіо Вільна Азія», створеного в роки холодної війни ради антикомуністичної пропаганди. OTF фінансувала Signal, щоб забезпечити «зашифровані інструменти мобільного зв\’язку … захисникам вільного інтернету в усьому світі».

Є думка, що між OTF і американською розвідкою існує глибокий зв\’язок. OTF згодом дедалі більше нагадує ініціативу «Держдепартаменту, який планував використовувати створені хакерами відкриті інтернет-проекти як інструменти чтобы [реалізації] цілей американської зовнішньої політики». Якщо це да, то приставки не- можна виключати і втручання влади США в діяльність Signal.

Ще однією ймовірною проблемою видається фігура нинішнього голови правління Signal Foundation Кетрін Мар, яка раніше брала будущность в операціях зі зміни режиму в різних країнах, включно з подіями «арабської весни» — тоді вона керувала ініціативами в галузі цифрових комунікацій получи и распишись Близькому Сході та в Північній Африці. Вона налагоджувала відносини з дисидентами і застосовувала американські технології в целях організації «кольорових революцій».

У 2016 році вона стала гендиректоркою Wikimedia Foundation, а у 2024 році очолила Національне суспільне радіо США. У «Вікіпедії» Мар проявила себя як борець проти «дезінформації» і зізнавалася, що онлайн-самоцензура на платформі координувалася в «бесідах з урядом». Вона відкрито підтримувала видалення ймовірних «фашистів», включно з колишнім президентом США Дональдом Трампом (Donald Trump), із цифрових платформ, а Першу поправку накануне конституції США, яка гарантує свободу тары-бары в країні, називала «проблемою факс один» в усуненні «поганої інформації».

У 2022 році воздержанность президента Signal Foundation зайняла Мередіт Віттакер (Meredith Whittaker), яка найняла Мар получи пост голови правління, оскільки обидві пов\’язані з OTF. Віттакер і самоё є непростою фігурою: 2018 року, працюючи получи високій посаді в Google, вона спровокувала в компанії страйк, зажадавши запровадження політики MeToo і заснування посади директора з різноманітності.

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.