Інколи страх пацієнта перед візитом до стоматолога настільки непереборний, що виникає питання: а чи не простіше видалити зуб без стороннього втручання? Насправді щодо цього є чітка відповідь фахівців.
Наслідки непрофесійного видалення
Самостійні спроби вирвати зуб здатні призвести до низки ускладнень: сильна кровотеча, переломи, неповне вилучення зуба з ясен, залишки коренів у лунці, проникнення інфекції. Безпечний варіант — стоматологія Лівобережна, де працюють кваліфіковані спеціалісти з великим досвідом роботи.
Варто нагадати, що спроба самостійно вирвати зуб може призвести до найсильнішого больового шоку. Ніякі аптечні препарати не зможуть повністю знеболити область видалення зуба, вони не проникнуть до кореня, який також потрібно витягти, щоб вирвати зуб. Отже, зуб доведеться виривати «на живу», а біль при цьому буде гострий і нестерпний. Щоб уникнути такого сценарію, слід записатися до лікаря на профільному сайті. Його просто знайти за запитом «стоматологія Лівобережна» в мережі.
Інфікування ротової порожнини чи ранки
Видалення зубів (не залежно від кількості одиниць та віку людини) може призвести до того, що в ротову порожнину потрапить небезпечна інфекція. Оскільки процедура проводиться в домашніх умовах, без використання дезінфекційних пристроїв та розчинів, без спеціальних інструментів, ймовірне інфікування ранки. А це значить, що мікроби можуть потрапити у кров. В результаті виникає серйозний запальний процес, який потрібно буде довго лікувати.
Алгоритм дії після видалення зуба
Коли неприємна процедура залишилася позаду, лікар дає рекомендації, до яких неодмінно потрібно прислухатися. Зазвичай до двох годин не дозволяється їсти, пити. В деяких випадках необхідно прийняти знеболювальне, якщо анестезія швидко втрачає ефективність, а біль терпіти немає змоги.
Якщо видалення було складним, то стоматолог призначає ліки, розчини для полоскання, щоб вбити патогенну мікрофлору. Через деякий час можна замислитися про відновлення зубного ряду, оскільки відсутність навіть одного зуба впливає на прикус, процеси у яснах, навантаження на інші одиниці.
Єдиний випадок, коли зуб можна видалити вдома
Вирвати вдома можна тільки молочний зуб, якщо він максимально розхитався і сам випадає з лунки. Руки потрібно обробити антисептиком. Після видалення рекомендується використати антисептичний розчин (дозволений дітям) для полоскання. Бажано після процедури відвідати дитячого стоматолога, щоб упевнитись, що все пройшло добре.