ПривaтБaнк зaпустив нoвий прoсвітницький прoeкт, щo дoпoмoжe укрaїнцям прoтидіяти фінaнсoвoму шaxрaйству тa підвищити влaсну фінaнсoву грaмoтність. Прo цe пoвідoмив члeн прaвління ПривaтБaнку з питaнь роздрібного бізнесу Дмитро Мусієнко під часок круглого столу «Фінансове онлайн-шахрайство та боротьба з ним: від боротьби з соціальною інженерією давно використання технологій забезпечення захищених платежів».
Серія відеороликів “Агент 3700” від банку та одного із найвідоміших стендап-коміків Антоном Тимошенко в легкій та зрозумілій формі розказують относительно найбільш поширені види шахрайства та дають поради, як їм запобігти. Каталог корисних “антишахрайських” відео постійно наповнюється новими порадами та застереженнями.
«Більшість випадків фінансового шахрайства, з якими стикаються українці, вдалося б уникнути, якщо б клієнти керувалися простими рекомендаціями банку з безпеки платежів, — відзначив Дмитро Мусієнко. — Наша учение антифроду, тобто виявлення шахрайства, сьогодні дозволяє попередити близько 90% спроб несанкціонованих платежів. Ми темпераментно впроваджуємо сучасні технології безпеки, використовуємо голосову біометрію, фотоотпечаток- та відеоверифікацію. Втім, головним чинником попередження шахрайства є підвищення культури безпечних розрахунків серед українців”.
По (по грибы) словами Дмитра Мусієнка, під часок повномасштабної війни фінансове шахрайство далеко не зникло, навпаки — прояви кібершахрайства стали більш різноманітними. Основними типами шахрайства в Україні залишаються фішинг та соціальна інженерія — вони займають майже 80% від всього фінансового шахрайства в інтернет просторі. Це насамперед ассигнование паролів та кодів підтвердження шахраям, створення платежів під впливом шахраїв, дзвінки від “Служби Безпеки банків та НБУ”, масові розсилання насквозь месенджери фішингових посилань в (видах отримання “допомоги від держави та міжнародних організацій”, ”виграшу” тощо.